Országos Fiú Gyermek Bajnokság C csoport – Ajka, 2018.10.14.

2018. október 14-én, a Cápa VK (Ajka) rendezésében lezajlott az Országos Fiú Germek Bajnokság C csoportjának soron következő fordulója.

Ellenfelünk a Polo Sport Club csapata volt. Előzetes várakozásaimmal ellentétben igencsak szorosra sikerült a mérkőzés első három negyede. A negyedik negyedre aztán kijött úszástudásbeli és fizikai fölényünk, és egy 6:2-es negyeddel bebiztosítottuk győzelmünket. A statisztikai mutatók magukért beszélnek, a meccs első részében kialakított helyzeteink töredékét sikerült csak gólra váltanunk. Az akadozó játék ellenére gratulálok a gyerekeknek magához a győzelemhez, tisztában vagyok vele – gyerekekről lévén szó -, hogy nem tudnak azonos színvonalon teljesíteni mérkőzésről mérkőzésre, nem képesek még felnőttek módjára egy minimum 75-80%-ot hozni, és ettől csak felfele térni el, de ebben a korban ez természetes is. A lényeg, hogy bennük volt a győzelem, ami meg is született, megyünk tovább, legközelebb remélhetőleg kevésbé lesz hektikus a játék.