DVL Serdülő Bajnokság, Felsőház, I. forduló, 2020.02.08., Balatonfűzfő

2020. február 8-án, a Balaton VK rendezésében megkezdődtek a DVL Serdülő Bajnokság felsőházának küzdelmei.

Két mérkőzést játszottunk, ellenfeleink, a Fehérvár VSE és a Mohács a másik csoportból vívták ki a felsőházi szereplés jogát, sokat nem tudtunk róluk előzetesen, leszámítva, hogy a mohácsi együttes a jobbik harmadik helyezettként került be ötödiknek a – vélhetően – erősebb négy alakulat mellé.

Első mérkőzésünket a Fehérvár VSE csapata ellen játszottuk. Nem kezdtünk jól, de azért látszott, hogy vélhetően mi vagyunk a meccs esélyesei, sokáig fej fej mellett haladtunk ellenfelünkkel, végül a 6:2 arányban megnyert negyedik negyeddel biztossá tettük a győzelmünket. A végeredmény 12:9 lett a javunkra.

Második ellenfelünk a már említett mohácsi együttes volt. Bebizonyosodott, hogy jól gondoltuk, hogy szerényebb játékerőt képviselnek többi ellenfelünknél. Mindenki bőven jutott játéklehetőséghez, végig vezetve, magabiztos játékkal, 14:5 arányban nyertük meg ezt a mérkőzést.