DVL Gyermek I. Bajnokság, Felsőház – Balatonfűzfő, 2019.05.25.

Sajnos ismét foghíjas kerettel érkeztünk a fordulóra, Tóth Szilárd a megelőző napi edzésen eltörte az ujját, két másik játékosunk egyéb okokból nem tudott részt venni a mérkőzéseken. Sok jóra nem számíthattunk a csoport két legerősebb együttese ellen.

A Sopron ellen az első két negyedben így is jól tartottuk magunkat, 5:2 állt az eredményjelzőn a fordulásnál. Lehetett volna szűkebb is, támadásban a befejezéseknél hoztunk rendre rossz döntéseket, védekezésben pedig egyéni hibákból kaptunk elkerülhető gólokat. A mérkőzés második felében aztán bedarált minket a soproni csapat, a vége 13:5.

A második mérkőzésünkön ellenfelünk (a Győri VSE) nagy elánnal kezdett, a félidőben már 9:2-re vezetett, azt követően tudtunk csak valamelyest zárkózni, részint annak is köszönhetően, hogy a biztos vezetés birtokában kollégám több cserejátékosának is lehetőséget adott a harmadik-negyedik negyedben. A végeredmény – a jegyzőkönyv tanúsága szerint – 11:3 lett.